System zarządzania treścią

CMS na stronie www

Co to jest system zarządzania treścią

Co zyskujesz z CMS?

Co zyskujesz z CMS

Co zyskujesz z CMS?

W dzisiejszych czasach każda internetowa strona www powinna być oparta na systemie zarządzania treścią. CMS pozwala modyfikować zawartość strony bez ingerencji w jej kod. Osoby znające aplikacje biurowe z powodzeniem radzą sobie z zarządzaniem treścią strony, modyfikacją zdjęć, rozbudową serwisu o kolejne działy.

Proces publikacji w treści staje się prostszy

Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika, zazwyczaj w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły. 

Dzięki takiemu podejściu proces publikacji w Internecie staje się prostszy. Każda strona WWW generowana jest dynamicznie, w oparciu o szablony i zawartość baz danych - dynamika oznacza, więc w tym przypadku zawsze aktualne informacje w serwisie.

W ostatnich latach platformy CMS znacznie ewoluowały, dodając m.in. możliwość elastycznej i dynamicznej modyfikacji już nie tylko treści, ale i struktury.

System zarządzania treścią

System zarządzania treścią

Zadania platform CMS

Zadania platform CMS

Zadania platform CMS

Podstawowym zadaniem platform CMS: jest oddzielenie treści (zawartości informacyjnej serwisu) od wyglądu (sposobu jej prezentacji). Po wprowadzeniu nowych informacji przez uprawnionego redaktora system przenosi je do bazy danych, jednocześnie wypełniając nimi odpowiednie miejsca na stronach www. CMS (ang. Content Management System) jest to aplikacja internetowa lub ich zestaw, pozwalająca na utworzenie serwisu WWW oraz jego późniejszą łatwa aktualizację i rozbudowę przez personel nietechniczny.